Snapchat - aplikacja, dzięki której możesz zarobić.

04 lutego

Chcesz zarabiać dzięki Snapchat?


Snapchat jest jednym z najmłodszych, ale za to najdynamiczniej rozwijających się serwisów społecznościowych. Wyceniany jest na ponad 15 miliardów dolarów, więc jest w stanie utrzymywać popularność przez długi czas. Jest to również platforma, dzięki której możesz zarabiać.


Dzięki temu poradnikowi nauczysz się krok po kroku dochodowych strategii zarabiania dzięki aplikacji Snapchat.


Co to jest Snapchat?

Świat usłyszał o Snapchacie w 2011 roku. Od tamtej pory, łeb w łeb wraz z wieloma innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości i platformami mediów społecznościowych, zdecydowanie wygrał pojedynek i w błyskawicznym tempie stał się bardzo popularny. Każdego dnia wymieniane są setki milionów wiadomości, a Snapchat co dzień przyciąga do swojej społeczności coraz to większą liczbę użytkowników.


Jak działa Snapchat?

Snapchat umożliwia komunikację z innymi użytkownikami za pośrednictwem zdjęć i filmów oraz funkcji czatu, dzięki której Snapchatterzy mogą użyć zwykłego tekstu aby wymieniać się między sobą wiadomościami i nie są zmuszeni do wysyłania informacji w formie wizualnej.

Dlaczego Snapchat stał się szybko popularny i zaczął wypierać inne platformy społecznościowe?

Różnicą między Snapchatem, a innymi platformami społecznościowymi była fukcja, która powodowała, że udostępnione zdjęcia i filmy można oglądać tylko przez ograniczony czas. Po kilku sekundach znikały i nie można ich było ponownie odtworzyć. Wyróżniało to zdecydowanie aplikację co spowodowało szybki wzrost popularności. Z czasem inne serwisy takie jak Facebook i Instagram zaczęły wdrażać podobną funkcję. W Snapchacie udostępniamy to, co się w danej chwili dzieje, pokazujemy swoje życie i to, co się przed chwilą wydarzyło.

Snapchat wprowadził funkcję "Discover", która daje firmom możliwość wyświetlania treści, które będą oglądane przez wszystkich użytkowników Snapchata. Firmy takie jak Buzzfeed i Mashable są w stanie zaprezentować swoją zawartość w sekcji odkrywania, a użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z nią i subskrybować.

Istnieje również sekcja Our Story, dostępna dla każdego użytkownika Snapchata. Ma ona ogromny zasięg i udostępniane snapy mają szansę przyciągnąć uwagę potencjalnych obserwatorów.


Teraz zastanów się... W jaki sposób Ty możesz zarabiać dzięki aplikacji Snapchat? 


Ważne jest przede wszystkim zbudowanie "widowni". Tak jak w przypadku każdej innej platformy, kluczem do zarabiania pieniędzy w mediach społecznośiowych jest zbudowanie wartościowej grupy odbiorców. Posiadanie wpływu na ludzi otwiera drzwi do zarabiania pieniędzy właściwie w każdej dziedzinie przedsiębiorczości.

Pierwsze co musisz zrobić, to zainstalowanie aplikacji Snapchat (za darmo) i utworzenie konta. Po rejestracji będziesz mieć możliwość dodania wszystkich osób z kontaktów w telefonie, które mają Snapchata, i jest to dość ważny krok. Ludzie są znacznie bardziej skłonni zaakceptować prośbę zaproszenia do grona "znajomych" od kogoś, kogo już znają zatem zwiększaj swój zasięg na Snapchacie dodając każdego, kogo znasz, a lista kontaktów w telefonie na pewno pomoże Ci lepiej wystartować.


Po dodaniu kilku osób musisz zacząć publikować treści. Jak się do tego zabrać?


Twórz zdjęcia lub filmy przyciągające uwagę. Zacznij od selfie i filmów, które będą oglądane z zainteresowaniem. Staraj się dodawać snapy co najmniej 5 razy dziennie. Wówczas Twoja pozycja będzie znacznie wyżej na liście, a istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że ktoś, kto ogląda udostępniane przez Ciebie materiały, poleci Twój nickname innym użytkownikom Snapchata i zwiększy się liczba obserwatorów. 

Aktualizowana przez Ciebie sekcja My Story (tak właśnie nazywają się udostępniane historie w formie wizualnej, trwające 24 godziny), wzbudzi większe zainteresowanie widzów, jeśli będziesz publikować treści co najmniej raz dziennie. Jeśli nie opublikujesz postu przez kilka dni, Twoi obserwatorzy mogą zwyczajnie się nudzić. Stracisz z nimi kontakt tudzież "snapchatową więź" i w ostateczności zdecydują się usunąć Cię z listy znajomych.


Snapchat to doskonały sposób na połączenie osobistej, swobodnej treści z marketingiem.


Mam na myśli to, że na Snapchacie pokazujesz siebie jako osobę, niekoniecznie firmę czy dużą korporację. Jednak pole manewru jest ogromne i możesz zamieszczać przeróżne materiały, od samouczków po śmieszne zdarzenia, nawet takie, które łączą się z lokowaniem produktu na czym możesz zarobić.

Na Snapchacie zamieścisz dosłownie wszystko co tylko zechcesz. Mogą to być zdjęcia Twojego śniadania, kota, samochodu, nowego układu mebli w Twoim mieszkaniu - wszystko, co chcesz udostępnić. Tworząc plan "snapowania" utworzysz tym samym strategię marketingową dla czerpania zysków ze sprzedaży.

Ważne jest, aby próbować publikować treści, którymi zainteresują się wszyscy. Na przykład, nie warto ciągle publikować zdjęć Twojego samochodu, jeśli nikt w Twoim zasięgu nie jest zainteresowany samochodami. Badania wykazały, że użytkownicy Snapchata preferują treści związane ze zwierzętami domowymi, a także atrakcyjne zdjęcia mężczyzn i kobiet. Wykorzystaj tą wskazówkę i zastanów się czy może mieć to sens i pomoże to w prowadzeniu Twojego profilu.


Stworzyłeś konto, masz już swoich pierwszych widzów, ale wciąż nie jest to wystarczająca ilość. Co dalej? Jak zwiększyć liczbę obserwujących?


Po pierwsze, polecam umieszczanie Twojej nazwy użytkownika w postaci Snapkodu absolutnie wszędzie - we wszystkich serwisach społecznościowych, wszystkich opisach Twoich profili. 

"Snapcode" to mały kwadratowy kod QR, któremu Snapchatter może zrobić zdjęcie (poprzez Snapchat) i natychmiast doda Cię jako przyjaciela. Jest to najprostsza funkcja pozwalająca na szybkie dodanie osoby do grona przyjaciół w aplikacji. Udostępnianie Snapkodu w każdym możliwym miejscu pozwala na zwiększanie liczby "przyjaciół" bez większego wysiłku. 

Po drugie, możesz poprosić o udostępnienie swojego Snapkodu innych użytkowników.

Jeśli ktoś ma dość przyzwoitą bazę, powiedzmy ponad tysiąc obserwujących, łatwo będziesz mógł zdobyć nowych zwolenników. Konkretniej chodzi o to, aby inni polecali Ciebie jako osobę, którą warto obserwować. 

Pamiętaj jedno! Jak na razie nie ma na Snapchacie podzielonych grup, za pomocą których możesz celować stricte w swoją niszę. Aby kumulować obserwujących zainteresowanych wybranym przez Ciebie tematem proponuję, aby wykorzystać do tego fora lub grupy na facebooku, na których możesz udostępnić swój Snapcode i krótką informację, że można zobaczyć u Ciebie coś interesującego, związane z tematem, któego dotyczy forum czy grupa.Teraz wiesz, jak przyciągnąć przyzwoitą liczbę obserwujących, ale jak możesz zacząć zarabiać dzięki Snapchat?


Po pierwsze, możesz stworzyć projekt połączony wraz z Snapchatem, który możesz promować. Może to być blog, e-book lub sklep internetowy - cokolwiek to jest. Byłoby głupotą budować dużą liczbę obserwujących i nie używać tego do promowania innych źródeł przychodów.

Musisz kusić obserwujących... Używaj promocji, zniżek - to dobrze działa na rozgłos. Możesz wykorzystać fakt, że udostępniana treść jest widoczna przez 24 godziny, więc możesz zorganizować akcję rabatową na czas 'żywotności' snapa.


Zarabianie dzięki Snapchat przy marketingu afiliacyjnym.


Snapchat jest doskonałym miejscem do marketingu afiliacyjnego. Marketing afiliacyjny polega na promowaniu produktów innych firm i płaceniu za każdym razem, gdy ktoś dokona zakupu za Twoim pośrednictwem.

Jako partner wybranego systemu afiliacyjnego znajdź produkty związane z preferowaną przez Ciebie niszą albo konkretną grupą docelową. Na przykład. Prowadzisz bloga o psach, na Snapchat wrzucasz treści związane z psami, zdjęcia swojego pupila etc. Znajdź program partnerski, który pozwoli Ci zarobić na sprzedaży akcesoriów dla zwierząt. Pochwal się, że masz taki sam produkt udostępniając zdjęcie lub film i umieść link do produktu na którym można taką rzecz nabyć, a zdobędziesz szansę na to, że ktoś się tym zainteresuje i dokona zakupu. Wstawienie linku do snapa jest całkowicie darmowe, nic Cię nie kosztuje, a możesz przecież na tym zarobić.


Musisz wzbudzać zaufanie. Pamiętaj aby nie być nachalnym Snapchatterem i nie wstawiać do każdej publikowanej treści odnośnika do strony sprzedażowej. Po prostu nie odstraszaj! 

Budowanie widowni na Snapchacie, która Ci zaufa, będzie równoznaczne z otwarciem większych możliwości. Interakcja z widzami pozwoli Ci powiększyć grono obserwatorów (często obserwujący udostępniają innym ciekawe treści), a większe grono obserwatorów da Ci więcej zarobić. , a co za tym idzie w grę wejdzie nawet i sprzedaż bezpośrednia.

Pamiętaj, aby zaimplementować w publikowanego snapa linki partnerskie, które odnoszą się do Twojej grupy widzów. Bezcelowe jest oferowanie linków partnerskich do produktów związanych z wędkarstwem, jeśli Twój profil na Snapchacie nie ma absolutnie nic wspólnego z łowieniem ryb.

Podczas składania wniosku o linki w systemie afiliacyjnym pamiętaj o swoich odbiorcach i pamiętaj też o tym, by wybierać tylko te, którymi są na pewno będą zainteresowani Twoi widzowie. Zaoszczędzisz czas i zarobisz więcej :)

  • Udostępnij:

Wpisy, które mogą Ci się spodobać...

0 komentarze